ISULA
Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.


Lingua è cultura corsa
 
AccueilAccueil  Dernières imagesDernières images  RechercherRechercher  S'enregistrerS'enregistrer  ConnexionConnexion  
Le Deal du moment : -29%
PC portable – MEDION 15,6″ FHD Intel i7 ...
Voir le deal
499.99 €

 

 Amicizia - U Ghjudice

Aller en bas 
AuteurMessage
Sumenta

Sumenta


Messages : 2052
Date d'inscription : 25/02/2012

Amicizia - U Ghjudice Empty
MessageSujet: Amicizia - U Ghjudice   Amicizia - U Ghjudice EmptyDim 7 Oct - 0:02

Dapoi chjuchi chjuchi, avemu spartutu tuttu. I ghjochi in a corte di a scola, i ghjochi in piazza di a chjesa o per e sulane, e corse sceme à risa in bocca, quandu faciamu e malfatte, simu ingrandati inseme cum'è fratelli.

U so piacè incroscia e mio labbre, a vecu vultulassi nant'à u lettu l'ochji chjosi, abbandunendusi à e mio carezze, e mio mane correnu nant'à e so cule perfette, a mio lingua nant'à a so natura, è m'imbriacu di i so mughji.

Sempre inseme, ié sempre. E prime surtite, e sborgne nere, e cazzuttate, i cabbulò. Un ci era un locu, induve un ci vidianu unu senza l'altru.
C'accadia à spessu di leticacci, ma ghjuntu a sera, ci ne scurdavamu è ci appaciavamu intornu à una biera. Spartiamu tuttu, e rise, e storie di culu, e storie di pugni. Tuttu.

S'hè messa à quattru patte, mi chere di piglialla cun forza, a vecu chì si murseca e labbre, mughja cum'è una persa, sgotta nant'à mè, è m'incuragisce à vene in ella.
U piacè era troppu grande, ùn mi sò pussutu ritene.
Mi chjingu nant'à u lettu, ella fila à a duscia. Nant'à a tavula di notte, sì qui incustumatu, è ella cusì bella in vestitu di sposa. Era u to testimone.


Avemu spartutu tuttu.
Revenir en haut Aller en bas
 
Amicizia - U Ghjudice
Revenir en haut 
Page 1 sur 1
 Sujets similaires
-
» Ciò ch'eo sò - U Ghjudice
» O sgiò Ghjudice
» Suttimissioni - U Ghjudice
» Amore piattu-U Ghjudice
» Dopu à a disfatta - U Ghjudice

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
ISULA :: Quandu l'inchjostru sumena :: Bloghi è fori literarii :: The Old Pievan Chronicle-
Sauter vers: